Kriminalinės policijos skyriaus Viršininkė Diana Paliūnaitė

   Paskutiniu metu vis dažiau pasitaiko grėsmė, ypač vyresnio amžiaus žmonėms nukentėti nuo telefoninių sukčių.
   Lietuvos policija nuolat visais įmanomais būdais įspėja šalies gyventojus, kad jie nebūtų patiklūs ir saugotųsi sukčių, deja, vis dar atsiranda žmonių, kurie būdami per daug patiklūs praranda nemažas pinigų sumas. Nusikaltėlių aukomis dažniausiai tampa senyvo amžiaus asmenys, kurie dėl apgavysčių patiria ne tik materialinę žalą, bet ir didelę moralinę skriaudą.
   Dažniausiai telefoniniai sukčiai prisistato Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, policijos ar bankų darbuotojais ir paveikdami auką psichologiškai įvairiais būdais stengiasi gauti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis, arba prisistato artimu giminaičiu ar net vaiku ir praneša, kad pateko į bėdą (padarė eismo įvykį, nusikaltimą ar įvyko nelaimingas atsitikimas) ir kad skubiai reikalingi pinigai žalai atlyginti ar „susitarti”.
   Palangos miesto policijos komisariatas kartu su Palangos parapija siekia, kad kuo daugiau žmonių žinotų ko imtis kai sulaukia įtartinų nepažįstamųjų skambučių. Todėl lapkričio 10 dieną Palangos bažnyčioje po visų Šv. Mišių tikintiesiems buvo dalijamos atmintinės, kuriose sukčių terorizuojami žmonės ras visą jiems svarbią informaciją. Taip pat Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai kreipėsi į bažnyčioje susirinkusius žmonės kviesdami būti atidiems ir budriems.

Ką reikėtų žinoti, kad nepakliūtumėte į telefoninių sukčių pinkles? 

  1. Neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų.
  2. Jokiu būdu neatskleiskite skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų (atpažinimo kodo, slaptažodžio, 24 slaptažodžių kortelėje, sąskaitų numerių).
  3. Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.
  4. Atminkite, įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių  piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ir pažeidėjo (įtariamojo).
  5. Neperduokite pinigų per tarpininkus. Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
  6. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.
  7. Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.
  8. Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.
  9. Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite trumpuoju numeriu 112 Bendrajam pagalbos centrui.

 

Dėkojame už pagalbą ir bendradarbiavimą.