Bendradarbiavimas su Palangos dvasininkais prevencijos srityje

Sausio 30 d. Palangos miesto policijos komisariato viršininkas A. Budginas kvietė susitikti Palangos dvasininkus. Susitikime dalyvavo  Palangos Šv. M. Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios kunigas Virginijus Būta ir Palangos policijos komisariato pareigūnai. Palangos policijos vadovas džiaugėsi, kad bendradarbiavimas su Palangos Šv. M. Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios dvasininkais prevencijos srityje vyksta nuolat.  Prašė dvasininkų atstovo aktyviai prisidėti apsaugant potencialias aukas nuo telefoninių sukčių, raginti parapijiečius būti budrius. Taip pat pažymėjo, kad  šiais metais iš žuvusių eismo dalyvių Lietuvos Respublikoje, daugumą sudaro pėstieji, kurie automobilių buvo partrenkti tamsiu paros metu. Todėl būtina nuolat raginti visus eismo dalyvius dėvėti atšvaitus, priminti, kad visada kelyje saugotų save ir kitus. Susitikimo metu buvo sutarta, kad dvasininkai dalyvaus bendrose prevencinėse priemonėse, nukreiptose į saugaus eismo užtikrinimą Palangoje. Kad ne tik policijos pareigūno įteikta žvakutė priverstų pažeidėją susimąstyti apie neatsakingo elgesio pasekmes, bet ir dvasininko svarus žodis paliestų jo širdį ir sąmonę. Buvo aptartas prevencinės informacijos skelbimas parapijiečiams, prevencinių lipdukų apie telefoninius sukčius platinimas.
   Susitikimo dalyviai derino ir prevencines priemones kovoje su prekyba žmonėmis plėtojant Šv. Mortos iniciatyvą. Diskutavo apie visame pasaulyje atsirandančias ir plintančias naujas prekybos žmonėmis formas. Sutarė, kad būtinos policijos ir bažnyčios bendros pastangos apsaugoti galimas prekybos žmonėmis aukas, deramą dėmesį skirti prevencijai. Būtina nuolat supažindinti gyventojus su prekybos žmonėmis formomis, verbavimo būdais ir pagalbos prekybos žmonėmis aukoms teikimo galimybėmis.