Sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapija ir viešoji įstaiga „Cantus firmus“ Palangos miesto gyventojus ir poilsiautojus kviečia į tradicinį sakralinės muzikos ir poezijos festivalį „AVE MARIA“.

„Ave Maria“ yra  pirmas festivalis, kurio turinį sąlygoja unikalus tiek Palangos miestui, tiek ir visos Lietuvos kultūrinei bendruomenei paveikslas „Švč. Mergelė Marija su Vaikeliu“. Festivalio „lopšys“ – Palangos Švč. Mergelės Marijos bažnyčia. Būtent čia šiandien galima džiaugtis 2008 m. rugpjūčio pradžioje į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią grįžusiu restauruotu didžiojo altoriaus paveikslu „Švč. Mergelė Marija su Vaikeliu“.  Tai senas ir vertingas bažnytinės dailės kūrinys, religinė ir meninė relikvija, liudijanti apie šioje parapijoje puoselėtą Dievo Motinos kultą. Atspindint Švč. Mergelės Marijos garbinimo tradicijas Lietuvoje, organizuojamas sakralinės muzikos ir poezijos festivalis „Ave Maria“. Tai pirmas tokio pobūdžio festivalis ne tik Pajūrio regione, bet ir apskritai Lietuvoje.

Festivalis „Ave Maria“ rengiamas nuo 2009 metų – ilgus metus Palangos miesto bažnyčia, tokia turtinga savo istorija ir atlikėjų tarpe garsėjusi puikia akustika, atvėrė savo duris ir suteikė galimybė klasikinei muzikai skambėti po bažnyčios skliautais. Taip daugiametė Europos tradicija rengti sakralios muzikos ir pamąstymo valandas atkeliavo į Lietuvos vasaros sostinę. Profesionalūs kolektyvai ir atlikėjai sulaukė sėkmės ir sužavėjo Palangos miesto gyventojus bei svečius. Per penkerius metus išaugo festivalio koncertų skaičius bei išsiplėtė koncertų geografija – renginiai vyksta Palangos gintaro muziejuje, Palangos miesto viešojoje bibliotekoje, Šventosios Bažnyčioje, sveikatingumo centre „Energetikas“. Festivalio rengėjai didžiuojasi, kad jau keletą metų festivalį globoja Telšių Vyskupas Jonas Boruta SJ.

Festivalio programose dalyvavo pripažinti Lietuvoje kolektyvai ir atlikėjai – Lietuvos kamerinis orkestras, Palangos pučiamųjų orkestras, Klaipėdos kamerinis orkestras, valstybinis Kauno choras, valstybinis choras „Vilnius“, chorai „Aukuras“, „Polifonija“, „Lido“ (Latvija), dirigentai J. Domarkas M. Pitrėnas, P. Gylys, V. Rekašius, J. Purins (Latvija), atlikėjai V. Povilionienė, A. Krikščiūnaitė, I. Prudnikovaitė, J. Leitaitė, R. Novikaitė, V. Juozapaitis, E. Kaniava, L. Mikalauskas, P. Vyšniauskas, V. Prudnikovas, V. Čepinskis, S.Krinicinas, R. Marcinkutė-Lesseiur, A. Kaasik (Estija), N. Ralytė, A. Juozauskaitė, Čiurlionio kvartetas, ansambliai „QUORUM“, „Ars Vivo“ bei daugelis kitų.

Festivalis vyksta artėjant didžiausiai Palangos parapijos šventei – Žolinės atlaidams (festivalis pradedamas antroje liepos mėn pusėje ir tęsiasi iki rugpjūčio vidurio). Pagrindinė koncertų vieta –  Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia.

Spausdinti Spausdinti